KOMUNIKAT 48/2021

2021-06-16

MK NSZZ Solidarność informuje że 26 kwietnia 2021 r. został zmieniona w treść Układu Zbiorowego dla pracowników PŻM zatrudnionych na statkach z dnia 22.05.1995 r. dopisany został dodatkowy punkt 8 ws. przysługującej dodatkowej przysługującej odprawy pieniężnej za 10 letni staż pracy w przypadku utraty zdrowia który brzmi

Pracownikowi z którym po co najmniej 10 latach pracy na statkach na wskutek utraty przez pracownika zdrowia wymaganego do wykonywania pracy na statkach zostanie rozwiązana umowa o pracę, przysługuje odprawa w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w rezerwie.