Międzyzakładowa
Organizacja Związkowa

NSZZ Solidarność

przy PŻM

2024-05-08
Wniosek do posłów i strony rządowej o reaktywowanie polskiej floty morskiej pod polską banderą
"Zielony Ład"
zasady refundacji za wypoczynek sobotnio-niedzielny w OW Drawno w 2024r
2024-04-03
Dnia 28 marca 2024 roku otrzymaliśmy bardzo dobrą i obiecującą wiadomość z Rady Dialogu Społecznego

Komunikat 01/XIV/2024

2024-01-01

Spółka DOMS przygotowała intrygującą, a dzięki wparciu finansowemu Komisji Krajowej wyjątkowo atrakcyjną ofertę na tegoroczne ferie zimowe dla członków NSZZ "Solidarność".

Podczas ferii dzieci i wnuki osób należących do NSZZ "Solidarność" nie płacą za pobyt

Spółka DOMS przygotowała intrygującą, a dzięki wparciu finansowemu Komisji Krajowej wyjątkowo atrakcyjną ofertę na tegoroczne ferie zimowe dla członków NSZZ „Solidarność”. To dofinansowanie 100 proc. kosztów pobytów w ferie zimowe dla dzieci i wnuków członków Solidarności w ośrodku Ziemowit w Górach Opawskich.

Przez dzieci członków NSZZ Solidarność rozumie się zstępnych, w tym dzieci i wnuki (w wieku od ukończenia 5-go do ukończenia 18 – go roku życia) członków NSZZ Solidarność, posiadających ważną legitymację członkowską.

Kwota dofinansowania to 200 PLN do doby pobytu dziecka/wnuka (do 18 lat) w terminie od 12.01 do 24.02.2023 w pakiecie Ferie - Fiks FAMILY (więcej informacji o pakiecie znajduje się tu: https://www.ferie-fiks.pl/ ) w ośrodku „Ziemowit”.

Regulamin: https://osrodekziemowit.pl/wp-content/uploads/2024/01/Regulamin-wczasy-dla-dzieci-Feriefix-Solidarnosc.pdf

Ośrodek położony jest na zboczu Biskupiej Kopy, w paśmie Gór Opawskich na terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie". Bliskość szlaków turystycznych prowadzących do Bukowej Góry, Zlotych Hor, Zamkowej Góry czy Biskupiej Kopy przesądzają o doskonałej lokalizacji dla pieszych i rowerowych wycieczek

https://osrodekziemowit.pl/https://www.naopak.info/).

Co obejmuje oferta

Akcja obejmuje trwające minimalnie 3 dni pobyty dzieci członków NSZZ „Solidarność” z wyżywieniem, na które składają się dwa posiłki dziennie (śniadania i obiady lub śniadania i kolacje) oraz zajęciami sportowymi, turystycznymi i rekreacyjnymi.
Dla turystów przygotowano szereg atrakcji, wśród nich m. in.: pomysłowe zajęcia, animacje dla dzieci, ognisko, warsztaty z szefem kuchni dla dzieci, rodzinny piknik, bajeczkowy poranek, wyścig zdalnie sterowanych samochodzików, czy dyskotekę.

 

- Przygotowaliśmy nietypowy pakiet po to, by umożliwić beztroski pobyt w górach dzieciom, a rodzicom zapewnić tak potrzebny im odpoczynek

Ilość miejsc objęta dofinansowaniem jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Akcja obowiązuje w przypadku rezerwacji dokonywanej przez członka NSZZ „Solidarność” za podaniem numeru elektronicznej legitymacji członkowskiej.

„Odpoczynek i dobra zabawa”

Nadrzędnym celem akcji jest umożliwianie dzieciom i wnukom członków Solidarności wypoczynku zimowego. Solidarność zajmuje się bowiem nie tylko prawami pracowniczymi, ale również dba o umacnianie rodziny oraz ochronę życia rodzinnego. Związek podejmuje również działania na rzecz rekreacji, sportu i turystki oraz oświatowo – kulturalne.

- Dzięki wsparciu Solidarności udało się stworzyć pakiet, który gwarantuje gościom ośrodka Ziemowit odpoczynek i dobrą zabawę. Zapraszamy

Pamiętaj! Ilość miejsc ograniczona.