KOMUNIKAT 41/2021

2021-02-21

Aktualna informacja dla marynarzy ; Nadal obowiązuje zwolnienie z kwarantanny po powrocie ze statku - stan na dzień 18.02.2021 r. Na polskiej granicy obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19.

Ale nadal kwarantanny po przekroczeniu zewnętrznej granicy UE w ramach wykonywania czynności zawodowych nie muszą odbywać marynarze, rybacy oraz inni członkowie załóg statków morskich oraz statków żeglugi śródlądowej, a także serwisanci statków oraz inspektorzy administracji morskiej lub uznanych organizacji w celu wykonania inspekcji.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Głównej Straży Granicznej